איך לשמור על ניקיון המשרד

איך לשמור על ניקיון המשרד

בסוף כל יום עבודה אנחנו יכולים להתבונן סביב ולראות האם המשרד שלנו נקי כפי שהיה כשהגענו אליו בבוקר, או שמא הוא מלוכלך. אם הוא נקי או מלוכלך, זה לא מלמד שום דבר על איכות העבודה וההספק שלנו, אך אין ספק שאם המשרד נשמר נקי, אז הרבה יותר נעים להיות בו.

לפני שאנחנו נסביר כיצד ניתן לשמור על הניקיון של המשרד צריך להדגיש, עצם זה שאנחנו מצליחים לשמור על המשרד נקי, זה לא אומר שאנחנו לא צריכים להיעזר באנשי מקצוע שיהיו אחראים על הניקיון במקום, כלומר צוותים שיטאטו וישטפו את המקום או ינקו בו אבק. מה שכן, אנחנו יכולים לעזור להם בכך שנשמור על המשרד נקי, כך אנחנו גם נהנים מהזמן שאנחנו מבלים במשרד, לפחות בכל מה שקשור לאווירה במקום.

כיצד שומרים על משרד נקי

הדבר הראשון שאנחנו צריכים להקפיד עליו זה, שלצד כל שולחן יהיה פח אשפה, וכל הפסולת תהיה מונחת בפח, ובסוף היום כל עובד יפנה את הפח שלו.

הדבר השני שאנחנו יכולים לעשות, זה לוודא שאף עובד או לקוח לא נכנס למקום עם בוץ, לשם כך יש להקפיד על משטח לניקוי רגליים בכניסה למשרד ורצוי גם שיהיה מקום להניח בו מטריות או מעילים, לפני שנכנסים למשרד עצמו.

דבר שלישי שאנחנו יכולים לעשות, לוודא שאף עובד לא אוכל ליד השולחן שלו. לשם כך אנחנו נייצר מקום בו העובדים יוכלו לאכול בצורה מסודרת, כמובן שהם יצטרכו לשמור על הניקיון במקום. כך לא יישארו פירורים או שאריות מזון.

עוד דבר שאנחנו יכולים להקפיד ולעשות זה לשים מגבונים או ניירות ניקוי בכל שולחן. כך אם יש נשפך משהו על השולחן, אפשר לנקות אותו באופן מיידי.

עוד נקודה שאפשר לחשוב עליה, יש להקפיד שהחלונות והדלתות יהיו סגורים שלא ייכנס אל תוך המשרד לכלוך מבחוץ. דבר אחרון שיכול לאפשר לשמור על ניקיון המשרד הוא, עלינו לוודא שדברים שאין צורך בהם לא יהיו עוד במשרד, כך לא יצטבר אבק לחינם.