ניקיון מבנים ציבוריים

חברת ניקיון מבנים ציבוריים

ניקיון מבנים ציבוריים

כמה פעמים קרה שנכנסתם למבנה ציבורי, משרד ממשלתי, מבנה של הרשות המקומית או כל מבנה אחר, עמדתם ולא האמנתם שככה הוא נראה, הוא היה כל כך מלוכלך שלא האמנתם שבאמת מדובר במבנה ציבורי?

ניקיון מבנים ציבוריים הוא תחום אשר נמצא תחת אחראיות הגורם אשר מפעיל את המבנה באופן ישיר או עקיף. כלומר, אם מדובר במבנה ששייך באופן ישיר לרשות המקומית או לממשלה, אז הן אמורות לספק את שירותי הניקיון דרך מכרז או דרך הגורם שמפעיל את המקום עבור הציבור.

הרבה פעמים אנחנו נוטים להסתכל על ניקיון מבנים ובפרט מבנים ציבוריים בהקשר של ניקיון בלבד, כלומר האם המקום נקי או מלוכלך, האם המקום ראוי או לא ראוי לשימוש על פי מידת הניקיון או הלכלוך בו. אך האמת היא שעלינו להתבונן על כל זה מנקודת מבט מעט שונה, כפי שנוכל לראות מיד.

לפעמים הניקיון הוא הרבה יותר מניקיון

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את השאלה הנ"ל מנקודת מבט של מי שנכנס אל המקום. אם אנחנו נכנסים למקום מסוים והוא מלוכלך, אנחנו יכולים להסיק מכך שני דברים, ראשית, שהגורם אשר מפעיל את המקום עושה זאת ברשלנות, ולא עושה את עבודתו כנדרש. זה מעלה תהיות גם ביחס לדברים אחרים שהוא אמור לעשות ואנחנו אמורים ליהנות מהם.

שנית, כשאנחנו נכנסים למקום, בוודאי אם זה מבנה ציבורי ואנחנו מגלים שהוא מלוכלך, אנחנו יכולים לתהות ובצדק, מה זה אומר על היחס שמקבלים האנשים שמגיעים אל המקום. הרי חוסר ניקיון מבטא זלזול וחוסר התחשבות, בין אם זה בעובדים שנמצאים במקום כל היום וצריכים לעבוד בתוך חוסר ניקיון ובין אם זה אנשים כמונו  שמגיעים בשביל לקבל שירות כזה או אחר. אנחנו רוצים לדעת שמתייחסים אלינו בהתאם, ואם המקום מלוכלך, זה לא בהכרח מוכיח זאת.

חשוב לציין נקודה נוספת, ניקיון מבנים ציבורים הוא חלק ממיתוג של מקום, הוא מאפיין אחד מתוך רשימה של מאפיינים שמלמדים על האיכות של המקום. אם המקום לא נקי, זה יכול לפגוע בשם של המקום ובמסר שהוא רוצה להעביר לכלל האנשים.