ניקיון בניינים / מבנים

ניקיון בניינים

ניקיון מבנים

כשאנחנו אחראים על ניקיון בניינים או מבנים מסוימים, בין אם אנחנו חלק מועד הבית ובין אם אנחנו מנהלי התחזוקה של המבנה, הרי שעומדים לרשותנו מספר אופציות לבחירה. כלומר, יש לנו מספר אופציות לבחור מי ינקה את המבנה. במאמר זה אנחנו נבחן את האופציות השונות וכיצד אנחנו נבחר את האופציה הנכונה.

עד לפני זמן לא רב, בחלק גדול מהמבנים, בוודאי במבנים פרטיים, היו אלה מנקים עצמאיים אשר ניקו את המבנה. הם נשכרו על ידי ועד הבית, וכך הם היו מגיעים לעבודה מדי יום או פעם בשבוע, מנקים את המבנה לשביעות רצונם של הדיירים עד הפעם הבאה.

במהלך השנים נכנסו לתחום גם חברות ניקיון מקצועיות אשר אחראיות היום גם על ניקיון מבנים פרטיים וגם על ניקיון בניינים מסחריים, משרדים ואחרים. באופן טבעי לחברות הנ"ל יש הרבה יותר יכולות כלכליות, יש כוח אדם יותר גדול, הרבה יותר אמצעי ניקיון ועל כן הן יכולות להציע ללקוחות שלהם הרבה יותר מאשר מנקה עצמאי.

ניקיון בניינים – מהן האופציות שעומדות לרשותנו

כאמור אופציה אחת היא לבחור מנקה עצמאי שיטפל בניקיון של המבנה. זה יכול להיות סטודנט או סטודנטית שמחפשים עבודה, מנקה שמתעסק בה ואחראי על ניקיון של מספר מבנים או כל גורם עצמאי אחר. היתרון בעבודה עם גורם כזה הוא כלכלי, עלות העסקתו היא נמוכה, הבעיה היא שאנחנו תלויים רק בו ולא תמיד הוא יוכל לספק לנו את העבודה. אם הוא חולה או משהו כזה, אנחנו בבעיה.

אופציה אחרת היא לעבוד עם חברת ניקיון. חברה כזו מחזיקה צוותים אשר אחראים על ניקיון מבנים שונים, יש להם את כל האמצעים והם יכולים להציע לנו מגוון עבודות של ניקיון. היתרון הגדול אלה היכולות והאופציות הנרחבות. החיסרון בא לידי ביטוי בעלויות, מדובר על עלות הרבה יותר גבוהה ומשמעותית.

בדרך כלל נשתמש בחברות ניקיון לצורך ניקוי מבני משרדים אך בשנים האחרונות אפשר לראות מבני מגורים רבים אשר שוכרים חברות כאלה, גם לצורך עבודות אצלם במבנה.

ניקיון ברמה גבוה של בניינים>>להיט בניקיון