כך תנקו את המשרד בקלי קלות

כך תנקו את המשרד בקלי קלות

זה ידוע שאנחנו מבלים במשרד שלנו או בעבודה בכלל, משמעותית יותר שעות ממה שאנחנו מבלים בבית, אם לא לכלול את שעות השינה. ולצד השעות הרבות שאנו משקיעים בעבודה, כך גם בלתי נמנע להשקיע בניקיון, בייחוד כשמדובר בניקיון משרדים גדולים.

כל חברת ניקיון משרדים עובדת במהלך כל שעות היום אך רבות החברות אשר מעניקות ניקיון משרדים בערב עם מפתח מבניין המשרד, בשעות שלרוב אף אחד מהעובדים אינו נמצא ולכן המשרדים ריקים וקל יותר לנקות אותם.

החשיבות בתכנון נראות המשרד

למרות שמדובר באווירה משרדית, האווירה היא לרוב מסודרת בעלת מבנה ארגוני בכל חללי העבודה, המשרד ככל הנראה מעוצב וגם אם לא הוא עדיין מכיל אווירה של משרד, לצורך נוחיות העובדים בו ויעילות העבודה.
כשמדובר על עיצוב משרד ישנה חשיבות לאיך שהחלל נראה ומה הריהוט שהוא מכיל בתוכו, כאשר ישנה חשיבות רבה לארגונומיה של הריהוט והחשיבה מאחורי כל מה שמשרד מכיל בחלל באופן כללי, הן לעובדי המשרד סביב השולחנות, והן לחברת ניקיון המשרדים.

למה זה בכלל משנה לחברת ניקיון המשרדים?

כאשר מגיעים המנקים לשטח המשרד לצורך ביצוע הניקיון ופינוי פסולת המשרד, זה חשוב שזה יתבצע בצורה נוחה למנקה. לצורך יעילות הניקיון, האיכות ומהירות הניקיון, כדאי שהמנקה יגיע לשטחים הראויים לניקוי בקלות וללא קושי וכדאי שהשטח יהיה נגיש עבור המטרה הזו.

הסוד טמון בתכנון העיצוב

למרות שמדובר בחברת ניקיון משרדים, העיצוב נוגע לתחום שלהם בצורה שהיא כמעט בלתי נמנעת, כאשר בעלי המשרדים חושב על תכנון משרד מעוצב, הוא חושב על איזה ריהוט, אביזרים וציוד הוא יכלול בתוכו, וככל שהעיצוב והריהוט יותר מינימליסטיים ונגישים, כך גם עבודת המנקים קלה יותר באופן טבעי.

חשוב להבין כי הנוסחה היא דווקא די פשוטה.

נניח והמשרד שלך מכיל מספר רב של שולחנות, ונניח שכל שולחן מכיל לצידו מספר מגירות ובהן מספר קלסרים. כל אביזר מתאסף ברחבי חלל העבודה ועליו מתאסף אבק ולכלוך נוסף שלעיתים חשוף לעיני כל ולעיתים לא, ובכל זאת חלק מעבודת המנקים היא לנקות את אותו הלכלוך, בין אם באופן תקופתי או יומיומי.

עכשיו תאר לעצמך שאותם השולחנות בחלל המשרדים שלך אינם מכילים יותר את המגירות, הם מרווחים, גדולים, כמעט ריקים, ואותן המגירות והקלסרים כעת מאוחסנים במקום ייעודי, סגור ומיוחד שאינו מתנגש עם השולחן בעל השימוש היומיומי יותר.

היופי בשינוי הזה אולי נשמע שולי, אך בגדול ולטווח הארוך הוא מקל גם על הצטברות הלכלוך בסביבת העבודה היומיומית של עובד המשרד, וגם מקלה משמעותית על עבודת המנקים מטעם חברת נקיון משרדים על ידי כך שהשטח מתוכנן היטב ופנוי מחפצים ואביזרים שוליים העלולים להפריע בדרך בעבודת הניקיון שלהם.

עיצוב חלל נוח וראוי לכולם

משרד מעוצב אשר תורם לסביבת העבודה של חברת ניקיון משרדים מתבטא גם בכך שבעלי המשרד יכולים לחשוב על דרכים נוספות לייעול השטח והנגישות אליו בתכנון ועיצוב חללים כמו המטבח לדוגמא.
בחללים כאלו ניתן לתכנן פרטים רבים כמו התאמת הריהוט הנוח ביותר לישיבה בהפסקה של עובדי המשרד לצד נוחיות המנקים בניקיון האריחים והשולחן, שכדאי שיהיה עשוי מחומרים יציבים ואיכותיים לאורך זמן, בייחוד כשמדובר בשימוש בחומרי ניקוי ושימוש של הרבה אנשים בו במשך שעות היום.

אז בעצם מובן וברור שמשרד מעוצב זה בגדר חובה למי שרוצה להתחשב בעובדים שדלו, בין אם מדובר בעובדי המשרד ביום יום בפועל, לבין אם מדובר בחברת ניקיון משרדים, כאשר כל חשיבה ותכנון מאחורי כל פריט וציוד משרדי הינה קריטית ובעלת השפעה.
בדיוק לצורך הזה יש מעצבי פנים כמו רוית פרנק אשר עונה על כל הצרכים הללו ללא רבב.