ניקוי ספות מקצועי

ניקוי ספות מקצועי

ניקוי ספות וכתמים קשים.
כולנו אוהבים לשבת בנוחות על הספה או הכורסא שלנו בבית או במשרד או בבית הקפה שלנו. לספה יש תפקיד חשוב באווירה הכללית של מי שיושבים עליה וקיימת חשיבה עמוקה של מעצבים לפני שהם מתאימים את הספה למקום הייעוד שלה. יש היום מבחר גדול מאוד של חומרי גלם מהם עשויות הספות והריפודים וקיימים אין ספור עיצובים ומרקמים לספות.

ניקוי ספות מקצועי דורש התייחסות לסוג הבד.
אך נוכל להסכים כי בכל ספה שלא נבחר בלי קשר לסוג הספה או לעיצוב שלה חשוב מאוד לשמור את הניקיון ולתחזק אותה באופן קבוע לצורך כך.
כמובן שבחירת הספה והריפוד יתאימו ברוב המקרים גם לאופי המקום והיושבים עליהן, לספות בבית עם ילדים יהיה אופי אחר מאשר לספות בבית ללא ילדים.
במרבית המקרים חשוב מאוד לדעת כי אחת לתקופה מומלץ מאוד לנקות את הספה ניקיון מקצועי באמצעות מומחה או חברה ייעודית שיוכלו לבצע פעולות באמצעות מכשירים וחומרים שמתאימים לכך ואין להשיג בכל בית.
אך באופן שוטף לתחזוקת הספה יש חשיבות מכרעת והיא נדרשת ונחוצה גם כדי לסייע ולהקל על הניקיון המקצועי וכמובן בשמירה על ניקיון הספה ובריאות היושבים עליה לאורך זמן.
חשוב לדעת כי הספה היא מקור אפשרי להצטברות חיידקים כתוצאה מהימצאות של סוגי לכלוך שונים יחד עם אבק ולחות. אך גם אם הספה נותרת לא מיושבת בתקופה שבה למשל אתם בחופשה אין המשמעות שלא צריך לנקות אותה לפעמים זה בדיוק המצב ההפוך:
אבק.
הספה היא אחד מהאזורים שבהם יכול להצטבר אבק. חשוב לדעת שככל שאנחנו מרבים להתיישב על הספה אנחנו דווקא מונעים מהאבק להצטבר. בנוסף ציפוי הספה בבד או בניילון לא מונע את הצטברות האבק לחלוטין. הרבה הורים חוששים מהקפיצות של הילדים על הספות אבל לפעמים דווקא הפעולות הללו משחררות את הקפלים בספה מבד לדוגמא ומאפשרות לספה להתאוורר.
כך או כך אין מנוס מפני הצורך לשאוב את האבק. כדאי להכניס לשגרת הניקיון הקבועה של הבית גם את שאיבת האבק מהספות. לפחות פעם בשבוע באמצעות שואב עם חיבור ייעודי שבאמצעותו ניתן להגיע למקומות עמוקים ולקפלים נסתרים בספה.
במידה ומדובר בספה בעלת כריות נשלפות חשוב להפוך אותן על רצפה נקייה ולשאוב גם מהצד השני שלהן.
דבר נוסף חשוב מאוד הוא לאוורר את הספה. הלחות מהאקלים או מזיעה או נוזלים שעשויים להגיע אל הספה באמצעותנו לא נעלמים אלא אם נפעל לכך. חשוב להימנע מישיבה על הספה אחרי פעילות ספורט מאומצת כדאי להניח מגבת ומתחתיה ניילון כדי למנוע מהזיעה להגיע לאריג הריפוד.
במידה ונשפך נוזל מים /מיץ וכד' הפעולה החשובה ביותר שיש לבצע במהירות היא ספיגתו באמצעות נייר או מטלית ספיגה. חשוב לא למרוח את המטלית אלא לטפוח בעדינות ולנסות לספוג כמה שיותר את הנוזל.
כביסה
בהרבה בתים עם ילדים מתעורר ביקוש לריפוד ספה שניתן לכבס במכונת הכביסה. חשוב לציין כי לכביסה יתרונות רבים בהיבט של ניקיון כתמים ולכלוך אך הכביסה לבדה לא תמנע את הצטברות הלכלוך העמוק שיכול להצטבר בסיבים ובנוסף לא נכון לכבס את הריפוד יותר מדי. ולכן כדי לשמר את אורך חיי הריפוד אנחנו תמיד ממליצים ללקוחות שלנו לחשוב על הריפוד שלהם כאילו שאינו כביס ולהתנהג כלפיו ברגישות כדי כמה שפחות להצטרך בכביסה.
קיימים היום מבחר פתרונות לטיפול בבדים ואף מייצרים בדים שניתנים לניקיון בקלות באמצעות מטלית או מגבון לחים.
כתמים שונים
בנוסף לאבק או לנוזלי הזיעה או מים, הספה עשויה להתלכלך ממגוון חומרים נוספים שונים ולכל אחד מהם דרך משלו להיעלם בצורה שלא תפגע בספה.
הכתמים הנפוצים ביותר על ספות בסלון הם כתמי קפה, אגב אחד הכתמים הנפוצים ביותר שאני נתקל בעת ניקוי ספות בד (בדרך כלל). מי מאיתנו לא נוהג לשבת בסלון בבוקר או אחרי העבודה או בסוף השבוע ולשתות קפה ולפעמים גם לנשנש משהו קטן ליד?
החדשות הטובות הן שכתם קפה באופן יחסי קל לנקות. כמובן שצבע הספה וסוג הריפוד גם קשורים לנושא וגם אם הכתם עצמו לא נראה לעין בספה שלכם כי היא חומה עדיין חשוב שתנקו את הכתם כדי שהוא לא יצבור אליו אבק וחיידקים.
ספיגת הכתם מהר היא כמובן השלב הראשון ובשלב השני מומלץ לערבב בקערה חומץ לבן עם מים קרים ומעט אבקת /נוזל כביסה עד לקבלת מרקם משחתי מצד אחד גמיש ומצד שני מספיק עבה ואחיד. את המשחה כדאי למרוח עם האצבע על הכתם להמתין מספר דקות ואז לשפוך מיים קרים ולספוג את הנוזלים.
כתמים נוספים שיכולים להיווצר על הספה יכולים להיווצר ממזון שנשפך על כל סוגיו מחטיפים או ממתקים ועד גבינה או טחינה או כל רוטב אחר של מזון פירות או ירקות.
כמובן שלכל אחד מהלכלוכים יש דרך שונה ויעילה יותר לטיפול. ריכזנו עבורכם כמה שיטות להתמודדות עם לכלוכים שונים לינק למאמר
הכלל המשותף לכל סוגי הכתמים הוא הטיפול כמה שיותר קרוב למועד היווצרות הכתם. ובשום מקרה לא לשפשף או למרוח את הכתם אלא לספוג אותו באמצעות ספוג/נייר לח/מטלית פלא סופגת ולפעמים בהתאם לסוג הכתם גם עם חומר נוסף.
בכל שימוש שתרצו לבצע עם חומר ניקוי או חומר אחר חשוב שתעשו בדיקת ניסיון במקום נסתר בספה לפני השימוש על גבי הכתם כדי לוודא שאין ריאקציות לא רצויות מול בד הריפוד של הספה.
לאחר פעולת ספיגת הכתם במידה ולא מדובר במים מומלץ להתיז על הכתם או לשפוך בעדינות מים קרים כדי להשאיר את האזור לח.

ניקוי ספות מקצועי.

קיימים כתמים שונים שיכולים להיווצר על גבי הספות שלכם שלא הצלחתם להגיע אליהם מיד עם היווצרותם ולא הצלחתם לנקות אותם. בנוסף גם אם אתם שואבים את האבק פעם בשבוע באופן קבוע ומתחזקים את הספות שלכם עדיין יצטבר בקפלים העמוקים בספה לכלוך ואבק שלא תוכלו להגיע אליהם ולכן חשוב אחת לחצי שנה לפחות להיעזר בשירות ניקיון לספות וריפודים מאנשי מקצוע מומחים.
הטיפול המקצועי לא רק שינקה את הספה שלכם באופן ייסודי ועמוק אלא גם יעניק לספה שלכם מראה מחודש וירענן את הצבעים שלה.
אין זמן מסוים שבו מומלץ יותר לבצע ניקיון מקצועי לספות. רבים נוהגים להזמין ניקיון מקצועי לפני החגים פסח או ראש השנה מפני שבתקופות הללו גוברת התחושה של ההתחדשות ועולה הצורך הפסיכולוגי להתחדש ולנקות את הבית. ניקיון לפני הפסח מצד אחד יכול להיות יעיל אחרי החורף ושלל הפעולות שהוא עשוי לייצר כתוצאה מסגירת החלונות והפעלת מזגני החימום ולפעמים מגע של נוזלים שמקורם בגשם /שלג/בוץ. אך חשוב לקחת בחשבון שגם לאביב פעולות משלו ולעיתים דווקא האבק שמנקים משאר הבתים ואו פריחה וחול המגיעים לבתים כתוצאה מההימצאות הממושכת יותר בחוץ גם הם רלוונטיים לניקיון יסודי.
לכל עונה ההשפעות שלה על הספות שלכם בהתאם להתנהגויות של בני הבית. כמובן ככל שתרבו לנקות את הספות באמצעות ניקיון מקצועי איכות הספות שלכם תישמר והנזקים האפשריים לבריאות שלכם ושל בני הבית תפחת.