הדברה לאחר ניקיון דירה מקצועי

הדברה לאחר ניקיון דירה מקצועי

לאחר קבלת המפתח מהחברה הקבלנית או בתום השיפוצים, בעל הנכס מזמין בדרך כלל חברת ניקיון שעובדיה מבצעים ניקיון יסודי בכל הבית, לאור העובדה שבוצעו בה עבודות רבות תוך שימוש בחומרים שונים. 

הדברה עבור הדיירים 

מעבר לשימוש בחומרים הללו, פעלו בבית אנשי מקצוע רבים שגם אכלו שם לאורך ימים ולכן קיימת חשיבות גבוהה לביצוע הדברה מקיפה במיוחד נגד מקקים ונמלים. הדרך הנכונה היא לתאם זאת עם חברת הדברה מנוסה. 

המדבירים המומחים של חברת הדברה עברו קורס מקיף בנושא זה שהוא תיאורטי וגם מעשי. למדו מהם ההבדלים בין חומרי ההדברה השונים ורמת המסוכנות של כל אחד מהם. בתום המבחנים הם מקבלים רישיון מדביר אשר מחודש אחת לתקופה. חשוב לבצע הדברה באמצעות מדבירים בעלי רישיון שהוא בתוקף.

היערכות לקראת פעולות הדברה 

הלקוח בוחר אם הוא מעוניין שתהיה זו הדברה באמצעות חומרי הדברה כימיים, או לחלופין באמצעות חומרים ירוקים. המדביר מגיע עם מיכל של החומר שנקבע והוא מרסס אותו לאורכם של כל הקירות בבית ובנוסף לכך גם במטבח בתוך הארון שממוקם מתחת לכיור המטבח. זאת כיוון שיש במיקום זה חומרים אורגניים רבים מהמזון ועלולים להיכנס תיקנים דרך הסיפון. 

פעולת ההדברה היא קצרה וברוב המקרים המדביר מסיים את ההדברה בבית במהירות ואם מדובר בדירת גן עם חצר או בבית פרטי, הוא מרסס גם בשטח של הגינה, כדי להעניק לכל שטח החצר והבית מעטפת של ההדברה. 

התנהלות לאחר ביצוע ההדברה 

ההנחיה היא לסגור היטב את הדלתות ואת החלונות בבית לאחר ההדברה ולהשאיר את הבית סגור במשך שעתיים או יותר וזאת על פי הקביעה הספציפית של המדביר. לאחר מכן אפשר לפתוח את החלונות לרווחה ולאפשר למקום להתאוורר לאורך זמן. ברוב המקרים מדובר בחומרים שאין להם ריחות לוואי.

כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית של עבודת ההדברה, חברת הדברה ממליצה לא לשטוף את הרצפה כמה ימים ורק לאחר מכן לבצע שטיפה יסודית. המטרה היא שהחומר ישקע בתוך האריחים והפרקטים וכך אם יגיעו תיקנים או נמלים הם יחושו מיד בחומר וכתוצאה מכך הם ימותו באופן כמעט מידי. 

שטיפה יסודית היא הכרחית בכל בית אך כאשר מדובר בבתים שיש בהם ילדים קטנים, תינוקות שזוחלים על הרצפה ונוהגים לקחת דברים שונים לפיהם וגם חיות מחמד, הדבר חשוב שבעתיים. 

המלצות על חברת הדברה 

חשוב מאד לבצע את הליך ההדברה באמצעות חברת הדברה מנוסה ומקצועית. לכן המגמה היא לשאול קרובי משפחה או חברים על חברת הדברה שהם נעזרו בשירותיה בעבר והיו מרוצים מעבודתה המיומנת, מלוח הזמנים ומהעלויות שהם גובים. אפשר גם לראות חוות דעת חיוביות וגם דיס המלצות ובהתאם לכך לבחור חברה מובילה שמבצעת את עבודתה כראוי.