איך לשמור על הציוד במשרד

איך לשמור על הציוד במשרד

ציוד משרדי עומד בבסיסו של כל משרד, אחת כמה וכמה כשמדובר על ציוד אלקטרוני, ממוחשב או חשמלי. אי אפשר היום לנהל ולעבוד במשרד מבלי שיש לו את הציוד הנדרש. כל מי שאי פעם היה במשרד ונכח בסיטואציה של הפסקת חשמל או בסיטואציה שהציוד במקום חדל לעבוד, יכול היה להרגיש את חוסר האונים אל מול המצב.

לכן יש חשיבות גדולה שאנחנו נדע כיצד לשמור על הציוד במשרד. הכוונה היא שאנחנו נדע כיצד לשמור עליו מפני אבק, לכלוך, מפני שריטות וחבלות, וכן מפני מצבים אחרים שעלולים לגרום נזק לציוד וכתוצאה מכך לא נוכל להשתמש בו. זאת כמובן בנוסף לעובדה שעלינו לדעת כיצד לשמור עליו מפני גניבות או תקלות שהן מנת חלקם של כל ציוד בשלב מסוים.

לפני שנסביר כיצד לשמור על הציוד שלנו מפני אותם מצבים שתיארנו, חשוב לומר שעלינו להעביר את המידע הזה הלאה, כלומר לכל העובדים במקום. עלינו להכין מסמך מסודר שמסדיר את הנושא. רצוי אפילו לתלות אותו בנקודה מסוימת במשרד שכולם יוכלו לראות ועלינו לוודא שהם ינהגו כך.

כיצד לשמור על הציוד שלנו

מבחינת ניקיון, הרי שעלינו לוודא שהוא נקי ואין עליו אבק או לכלוך אחר. זה נכון לא רק בהקשר של חלקים מתוך הציוד אשר גלויים לנו, כמו למשל מסך מחשב, אלא גם חלקים נסתרים, למשל, אם מדובר במחשב נייח, אנחנו צריכים לוודא שהחלק האחורי שלו אין בו אבק. אחרת במהלך הזמן, הוא ייתקע ויפסיק לעבוד.

מבחינת מיקום, אנחנו צריכים לוודא שהציוד עומד במקום בטוח, כלומר שאין חשש שהוא ייפול ויישבר, שהוא לא קרוב למים או לחומרים מסוכנים, שהוא עומד יציב לגמרי וניתן להשתמש בו ללא חשש.

חשוב מאוד שאנחנו נקפיד לכסות אותו, כך הוא יהיה חשוף כמה שפחות לחומרים חיצוניים ואנחנו נוכל למנוע מדברים שאין לנו בהכרח השפעה עליהם לגרום לו נזק.

נקודה חשובה נוספת היא, אנחנו צריכים לשמור על הציוד שלנו גם מבפנים וגם מבחוץ, כלומר עלינו לבצע את ההוראות השונות בשביל להפעיל ולהשתמש בו כמו שצריך, על מנת שלא ייהרס.