ציוד שחובה שיהיה לכל חברת ניקיון

ציוד שחובה שיהיה לכל חברת ניקיון

חברות הניקיון כיום פועלות בתחומים שונים ומגוונים – נקיון משרדים, בתים ובניינים ודוגמאות נוספות ורבות לשירותי ניקיון מגוונים. עצם העבודה המגוונת, השטחים הגדולים והפריסה הרחבה כל חברת ניקיון נדרשת להצטייד כראוי כחלק מתהליכי הקמת החברה והתפעול השוטף. עם זאת, להבין מה הציוד הנדרש לחברת ניקיון ומה באמת חשוב שיהיה זו משימה לא פשוטה, לכן במאמר זה ריכזנו את הציוד שחובה שיהיה לכל חברת ניקיון. 

בעלי חברת ניקיון? זה הציוד שחייב להיות לכם 

חברת ניקיון, לרוב, מספקת מענה כולל ומשלים לכל מה שדרוש לניקיון – מענה שוטף למשרדים, בתים או בניינים, פינוי וניקיון מא' ועד ת' וכל מה שנכלל בכך. מענה זה מחייב בציוד המתאים – החל מפחי אשפה גדולים ועד מכונות ניקוי –  הציוד הכולל שחייב להיות לניקיון וגם ציוד אשר מותאם לשטחי עבודה גדולים או ייחודיים. 

שואבי אבק

בבתים ומשרדים רבים נדרש שואב אבק לניקוי. בחלקם מספיק שואב אבק ידני לניקוי ספות, שטיחים קטנים או ניקוי נקודתי, אך ברובם נדרש שואב אבק תעשייתי. נקיון משרדים בפרט דורש לרוב ניקוי שטיחים המכסים חדרים שלמים, ועל כן שואב אבק תעשייתי מסייע לניקוי מהיר ויסודי. 

מכונות וציוד לשטיפת רצפות 

שירותי נקיון ברמה גבוהה כוללים ניקיון ברמה גבוהה, מה שנראה לרוב בצורת רצפות נקיות ומצוחצחות. בבתים ודירות פרטיות לרוב מגב איכותי וציוד ביתי יספיק, אך בשטחי עבודה גדולים נדרשים אמצעים משמעותיים יותר, דוגמת מכונות פוליש וניקיון רצפות.

ציוד לניקוי חלונות

נקיון משרדים, כמו בניקיון חלק מהבתים, דורש פעמים רבות ניקוי חלונות לא "רגילים" – חלונות בגובה רב, או משרדים הנמצאים בבניין אשר הקירות החיצוניים עשויים לגמרי מחלונות דורשים מכשירים ייעודיים לניקוי חלונות – 

 1. אמצעים לניקוי חלונות: טלסקופים וידיות ארוכות, ידיות למסילות ולניקוי, מגבים מותאמים
 2. עזרים לניקוי חלונות: זוויות למברשות, גומי רזרבי למגבים, ידיות מסתובבות 
 3. חומרי ניקוי: נוזלי ניקוי והברקת חלונות וזכוכיות

עגלות ניקיון

אחד מעזרי הניקיון החשובים והיעילים ביותר. בכל סוג שירותי נקיון המצריכים מספר גדול יחסית של חומרי ניקיון ועזרים חשוב לרכוש עגלת ניקיון מתאימה. 

העגלה מאפשרת, חוץ משמירה על הסדר ועל החומרים עצמם, נשיאה קלה שלהם ממקום למקום. ברוב העגלות אף קיימים פחי אשפה גדולים מה שמקל על העובדים. ישנם מספר סוגים של עגלות ניקיון המותאמות לשירותי נקיון שונים:

 • עגלת ניקיון סטנדרטית – כוללת מקומות אחסון, פחי אשפה גדולים, דלי מובנה
 • עגלת ניקיון עם מסחטה – כוללת את המקום הנדרש לכל העזרים ומסחטה מובנית
 • עגלות דלי מסחטה

חומרי ניקיון איכותיים 

חומרי ניקיון הם דבר נוסף שאסור לחברת שירותי ניקיון לפספס או לקנות חומרים ללא המלצות. חומרי הניקיון מעלים את הרמה ומשאירים אחריהם ריח טוב, סביבה נקייה ולקוחות מרוצים. 

לכל משטח, אזור או סביבה יש חומרי נקיון המותאמים להם (רובם מסווגים לפי סוג המשטח – רצפות, זכוכית, שיש, נירוסטה וכדומה) וחשוב לרכוש את החומרים הנכונים. מספר חומרי ניקיון בסיסיים הם:

 • חומר לניקוי רצפות
 • אקונומיה
 • חומרי ניקוי מסירי אבנית למשטחי נירוסטה 
 • חומרים לניקוי חלונות
 • חומרים לניקוי משטחים ובדים 
 • חומרים לניקוי גרניט פורצלן