ניקיונות תקופתיים מומלצים למשרד

ניקיונות תקופתיים מומלצים למשרד

ניקיונות תקופתיים מומלצים למשרד

שימור סביבת עבודה נקייה הוא לא רק צעד מתבקש ליצירת אווירה מזמינה ונינוחה במשרד או נטרול ריחות לא נעימים, כי אם אמצעי חשוב למניעת מחלות, אלרגיות לאבק, מזהמים ומפגעים תברואתיים שונים. על-כן, מומלץ אחת לתקופה, לערוך ניקיון יסודי אף יותר שיאפשר להתמקד גם באזורים שלרוב אינם זוכים לאותו יחס הולם דוגמת פינות העבודה ושולחן הישיבות.

אך בד בבד, נשאלת השאלה המרכזית – היכן מתחילים? בדיוק לשם כך, במאמר שלפניכם ריכזנו מספר אלמנטים מרכזיים בהם מוטב להתמקד במסגרת ניקיונות תקופתיים.

שאיבת שטיחים דביקים לרצפה

שטיחים דביקים לרצפה הפרוסים מקיר לקיר, היו ועודם נחשבים אלמנט עיצובי שמאפיין משרדים רבים. לצד תרומתו למראה העיצובי המשרדי, שטיח מקיר לקיר מאפשר להעניק מענה אקוסטי הולם לבליעת רעשי רקע אשר יכולים להעיב על יכולת הריכוז של הנוכחים במשרד.

עם זאת, למרבה הצער, שטיחים מקיר לקיר מהווים גם אלמנט מרכזי בהפיכה למרבץ אבק אימתני. נוסף על כך, לא מן הנמנע שקפה ומשקאות נוספים שנשפכים מפעם לפעם, כמו גם נזילות סמויות בתקופת החורף, יובילו להיווצרות עובש מסוכן. על כן, שאיבת שטיחים דביקים מקיר לקיר באמצעים טכנולוגיים מתקדמים היא פעולת ניקיון שנתית מומלצת אשר יכולה להסיר את האיומים התברואתיים ולהבטיח את בריאות העובדים.

ניקוי חלונות המשרד מבפנים ומבחוץ

אלמנט עיצובי שמאפיין רבים מן המבנים המסחריים החדישים, הוא חלונות גדולים ורחבים. חלונות שכאלו מספקים אווירה משרדית מקובלת, ובו-בזמן, גם מספקים תחושת מרחב כמו גם אור טבעי המקדם אנרגיה ירוקה והסתמכות מועטה יותר על אור מלאכותי. עם זאת, הזכוכית אוגרת לא מעט אבק, ועל-כן עלולה להשפיע על עובדים בעלי רגישות נשימתית.

לכך מוטב להוסיף את חלקם החיצוני של החלונות; אזור מאתגר הרבה יותר אשר טומן בחובות מפגעים תברואתיים בלתי מבוטלים. הקפדה יתרה על ניקיון החלונות יכול לסייע בהרחקת יונים ובמניעת הצטברות צואה אשר עלולה להוביל לטפילים וחרקים שונים.

ניקוי פינת האוכל וההתרעננות

גם אם כל העובדים מקפידים לרחוץ אחריהם את הכלים, וגם אם אתם מקפידים על החלפת מסננים בתמי ארבע באופן מדויק וללא דיחוי, הרי שעדיין פינת האוכל וההתרעננות היא מרבץ עשיר לחיידקים אשר יכולה להוביל לזיהומים ומחלות.

הקפידו לרתום את חברת הניקיון שלכם לניקוי תקופתי שיכלול את המקרר, את פנים המגירות, כמו גם אזורים אשר עלולים להוביל להופעתם של חרקים דוגמת פינות חשוכות ואזורים שאינם נגישים. שטיפה ממוקדת עם אקונומיקה כמו גם שימוש באמצעי ניקוי מתקדמים כגון קיטור, יכולים להביא לחיטוי האזור ולהבטחת בריאותם של העובדים.

בעזרת הקפדה יתרה על ניקיונות תקופתיים דוגמת אלו, הרי שתבטיחו סביבה משרדית נעימה ומזמינה, וכזו אשר שומרת על בריאותם של העובדים.