שירותי ניקיון מבנה לאחר הצפה

שירותי ניקיון מבנה לאחר הצפה

הצפה במבנה יכולה להתרחש בגלל מספר סיבות: פיצוץ בצנרת ישנה של בניין, סתימה במערכת הביוב שמונעת ניקוז יעיל של מי השופכין, ליקויים בתשתית ניקוז שמביאים לחוסר יכולת של המערכת להתמודד עם כמויות משקעים גדולות בתוך זמן קצר ועוד. בכל אחד מן המקרים הללו עלולים להיגרם נזקים משמעותיים לרכוש, לריחות לא נעימים ולעוגמת נפש רבה.

למרבה המזל, יש מה לעשות במקרים של הצפה. אמנם אי אפשר להחזיר לגמרי את הגלגל לאחור אבל בהחלט אפשר לצמצם את ההשפעות ההרסניות של ההצפה.

מה אפשר לעשות?

הניקיון שלאחר ההצפה תלוי בין היתר בסיבות ובתוצאות של ההצפה עצמה. כך למשל ניקיון לאחר חדירת מי גשמים לדירה שנמצאת מתחת למפלס הרחוב יהיה שונה מניקיון של משרד שמערכת הביוב שלו עלתה על גדותיה וכולו התמלא במי שופכין. עם זאת, כאשר האחריות למשימה מוטלת על חברת ניקיון לאחר הצפה מיומנת, הניקיון שלאחר ההצפה עשוי להציל חלק גדול מן הרכוש שניזוק.

תחילה יישאבו המים ויחד איתם יסולקו כל סוגי הלכלוך שחדרו לבית כגון בוץ, חלקי טיח וכדומה. לאחר השאיבה הראשונית ניתן יהיה לעבור לפריטים שניזוקו מן הרטיבות, כגון ארונות, שידות, חלונות ותריסים, ולנקות אותם בעזרת חומרי ניקוי וחיטוי כך שלא יישאר אף סימן לנזק.

אם היו במבנה שטיחים שנרטבו, ניתן לשלוח אותם לניקוי מקצועי שיעלים את כל הכתמים והרטיבות ואפילו יעלו ניחוחות של שטיחים חדשים לגמרי. מערכות ישיבה שניזוקו מן המים ניתנים לניקוי באמצעות ציוד מתקדם שבין היתר ישאב אותם בעוצמה ויקרצף היטב את הריפוד. את הרצפה שהתלכלכה בעקבות ההצפה ניתן לייבש, לנקות ולהבריק באמצעות מכונת פוליש שתשווה לה מראה נפלא אפילו יותר מאשר היה לה לפני ההצפה.

ואם היו במבנה פריטים שנהרסו ללא אפשרות לנקות או לתקן? למרבה הצער, לעיתים יש גם כאלה, ובמקרה כזה צוות הניקיון יפנה את הפריטים המדוברים מן המבנה אל פחי האשפה הקרובים.

מניעת הצפות עתידיות

חלק בלתי נפרד מעבודתם של חברת ניקיון ושל אנשי המקצוע המטפלים בהצפות ונזקיהן הוא השאיפה למנוע הצפות עתידיות באותם מבנים. לשם כך יכולים אנשי המקצוע להתחקות על מקור הבעיה שגרמה להצפה מלכתחילה ולהמליץ על דרכי פעולה שיישומן לכל הפחות יצמצם את הסיכוי להישנות ההצפה.

כך למשל אנשי המקצוע יכולים לאתר את מיקומם של פיצוצים בצנרת או סתימות במערכת הביוב, להצביע על איזורים בקיר בהם קיימת בעיית רטיבות או טחב ועוד. טיפול בנושאים אלה, כאמור, יוכל לסייע לכם להימנע מהתמודדות שוב עם המצב בעתיד.