על מה חשוב להקפיד כשבוחרים חברה לניקוי משרדים

על מה חשוב להקפיד כשבוחרים חברה לניקוי משרדים

המשאב החשוב ביותר בחברות במרבית תחומי הפעילות הוא ההון האנושי. כדי להשיג את העובדים והעובדות הטובים ביותר, וגם לשמר אותם, חשוב לספק להם סביבת עבודה מטופחת. בהתאם ניקוי המשרד ע"י חברת ניקיון משרדים מקצועית הוא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה הנדרשת – וכדאי מאוד לבחור נכון את החברה שתבצע את המלאכה המועילה. בפרט רצוי לבחון את הפרמטרים הבאים:

גמישות

גמישות היא איכות קריטית במאה ה-21, עידן שמתאפיין בקצב מהיר מאוד ולכן מחייב התאמה מדויקת לשינויים ויכולת להסתגל למציאות חדשה. בהקשר של ניקוי המשרדים, גמישות מבטיחה הגעת עובדי ניקיון מיומנים בדיוק במועדים המבוקשים מבחינתכם. בפרט חשובה היכולת הזו כשרוצים להימנע מהפרעה לשגרת העבודה ולכן ההעדפה היא לניקוי המשרד בשעות הבוקר המוקדמות או לחילופין בשעות הערב המאוחרות, אחרי סיום יום העבודה.

אמינות

הכנסת אנשים זרים למשרד מחייבת אמון מלא בהם, ובפרט כשהם שוהים אצלכם בעסק או בארגון בלי שיהיו בו גם עובדים. בהתאם חשוב מאוד לבחור בחברה מוכרת ו-ותיקה, כזו שניתן תמיד לפנות אליה ולקבל מענה אנושי. כשיש כתובת לכל שאלה, בקשה וגם תלונה, אפשר לסמוך בעיניים עצומות על חברת הניקיון.

ניסיון

אומרים שאין חכם כבעל ניסיון ומנסיוננו, זה נכון כפליים לגבי של תחום ניקיון המשרדים. ניסיון הוא עוד מרכיב משמעותי עבור מגוון רחב מאוד של שירותים, וגם ניקוי משרדים הוא אחד מהם. למעשה נדרש גם ניסיון כללי בתחום הניקיון, וגם ניסיון ספציפי בניקוי משרדים. עוד יותר מומלץ לוודא התאמה מלאה למאפייני המשרד – למשל, אם המשרד ממוקם בתל אביב ויש בו ספות יוקרה, יש לפנות לחברה שמבצעת ניקוי ספות בתל אביב ביסודיות באמצעות ציוד ייעודי וחומרים רלוונטיים.

ידידותיות לסביבה ולבני אדם

מאפיין מובהק נוסף במאה ה-21 הוא שילוב הפן האקולוגי בהחלטות רבות. בהקשר של ניקוי המשרדים, הפרמטר הרלוונטי הוא שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה וללא כימיקלים שעלולים להיות מזיקים. כשעובדים עם חברה שמקפידה על כל כללי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, מובטחת גם שמירה על שלומם של העובדים במשרד – כך שהתועלת כפולה ומכופלת.

מחיר

אחרי שמסננים את כל החברות שמציעות שירותי ניקוי למשרדים, ומודאים שהן עומדות בכל הקריטריונים הנ"ל – אמינות, גמישות, ידידותיות לסביבה ולבני אדם וכמובן ניסיון – אפשר להתייחס גם לסוגיית המחיר ולשקלל גם אותו בהחלטה הסופית. בכל מקרה לא מומלץ לבחור חברת ניקיון רק על סמך העלות, גם אם ישנו רצון מובן לחסוך בהוצאות, אלא להתייחס גם לעלות וגם לתועלת, וכך להגיע ליחס עלות תועלת אופטימלי.