משרד נקי הוא משרד רווחי

משרד נקי הוא משרד רווחי

רובנו לא הולך לעבודה כי זה כיף. זה אמנם נחמד כשאנחנו גם נהנים מהעבודה, אבל בסופו של דבר המטרה העיקרית שלנו היא להרוויח כסף; כסף שנוכל להשתמש בו אחר כך לשימושינו הפרטיים, תשלום חשבונות, רכישת מזון וכדומה, או כסף שנוכל להזרים בסופו של דבר בחזרה לעסק, כגון לשם התרחבות, פתיחת סניף נוסף וכדומה.

יש הרבה גורמים שיכולים להשפיע על רווחיות של עסק. אפשר לייעל תהליכי ייצור, אפשר לפתח מוצרים או שירותים שיהיו אטרקטיביים ללקוחות מפלח שוק חדש לגמרי ואפשר לעשות עוד הרבה דברים אחרים. אחד מהם הוא לשמור על ניקיון משרדים.

הקשר בין חשיבות ניקיון המשרד לבין רווחיות

כן, הטענה שעליה ידונו השורות הבאות היא שמשרד נקי הוא משרד רווחי; גם אם מדובר בקשר עקיף שאינו ברור בתחילה. למעשה, נביא כאן לא פחות משלוש סיבות מדוע הקפדה על ניקיון המשרד יכולה לתרום לרווחיות של העסק כולו:

  • ראשית, משרד נקי הוא משרד שעושה רושם חיובי על לקוחות. היכן נעדיף לשלם כסף בעבור שירות או מוצר, במשרד עם בלאגן, ערימות ניירת וכוסות מלוכלכות לצד ערימות אבק, קובי עכביש וכתמי קפה, או במשרד נקי ומצוחצח שגם אם קיים כבר מספר שנים עדיין נראה כאילו רק אתמול הגיע אליו ריהוט משרדי חדש לגמרי ורק הבוקר קילפו ממנו את הניילונים?

התשובה היא שלקוחות בדרך כלל יעדיפו להיכנס למקום נקי שנראה טוב. מקום כזה יתקשר בדעתם באופן אסוציאטיבי למושגים חיוביים כמו השקעה, מקצועיות ואכפתיות, והם יפתחו תחושת ביטחון כאשר יפתחו את ארנקיהם כדי לשלם לכם בעבור עבודתכם.

  • שנית, משרד נקי הוא משרד שנעים לעבוד בו; נעים להגיע אליו בכל בוקר, נעים לשבת בו לאורך שעות ארוכות ונעים לצאת ממנו עם ציפייה לחזור אליו למחרת. מחקרים מוכיחים כי במשרד שנעים לעבוד בו יש גם פרודוקטיביות גבוהה יותר: העובדים שנהנים לעבוד עושים את עבודתם בצורה טובה יותר, תוך תשומת לב רבה יותר לפרטים והרבה פחות טעויות.

יתרה מזאת – גם מערכות היחסים בין העובדים הן הרבה יותר טובות במשרדים שנעים לעבוד בהם, מה שתורם ליעילות העבודה ולשיפור הביצועים הצוותיים; והשלב הראשון בהפיכת המשרד לנעים יותר לעבוד בו הוא הפיכתו לסביבת עבודה נקייה ומצוחצחת.

  • שלישית, משרד נקי הוא משרד בריא: כאשר אין לחיידקים מצע להתרבות עליו או מקומות מסתור להתחבא בהם, אז העובדים חשופים הרבה פחות לסיכונים בריאותיים. במקרים כאלה, גם אם אחד מהעובדים נדבק בווירוס כלשהו והגיע לעבודה חולה, אז ליתר חבריו יהיה סיכוי נמוך יותר להידבק ככל שהמשרד יהיה נקי יותר.

לסיכום,

יש גורמים שמשפיעים באופן ישיר יותר על רווחיות העסק, אולם שמירה על הניקיו היא אחד מן הגורמים הפשוטים ביותר לביצוע. הקפידו על ניקיון המשרד כדי שהלקוחות יבטחו בכם וכדי שהעובדים ייהנו לעבוד וירגישו טוב בעבודה.