5 טריקים של ניקיון שלא שמעתם עליהם

5 טריקים של ניקיון שלא שמעתם עליהם

אין יותר כיף מלהגיע הביתה, לחלוץ נעליים ולהתהלך יחפים בבית נקי ומצוחצח. אבל כשהבית מבורדק ואולי גם מלוכלך, עבודת הניקיון נדרשת. קבלו מאיתנו 5 טריקים לניקיון בתים ומשרדים, שאולי לא הכרתם עד היום. 

אין ספק, עבודת ניקוי הבית היא לא פשוטה, לפעמים מאתגרת מאוד. יש צורך להרים רהיטים, לנער שטיחים, לנקות אבק ולשטוף מרצפות מקיר לקיר. יחד עם זאת, מלאכת הניקוי לא חייבת להיות מאוד מפרכת, במיוחד אם אתם מכירים טריקים טובים לניקוי. נתחיל עם אחד הטריקים הכי מעניינים, שימוש בסודה לשתייה, לימון ומים. בואו נגלה במה הרוקחות הזאת תסייע לנו. 

  • לרקוח תכשירי ניקוי בבית לבד 

אם אתם מעוניינים לרקוח כל מיני תכשירי ניקוי ביתיים, אנחנו ממליצים תמיד לנסות אותם באיזושהי פינה נסתרת. לא כל תכשיר ניקוי אכן יעיל, ולעיתים תכשירי ניקוי יכולים לגרום לנזקים. אפשר לנסות לערבב אבקת סודה לשתייה עם לימון ומים, עד לקבלת מרקם משחתי. כשיש לכם את המשחה במרקם הנכון, תוכלו לנסות להסיר כתמים עיקשים מספות, ארונות אמבטיה ושטיחים ועוד. אל תשכחו, נסו את התכשיר קודם בפינה נסתרת, עדיף בגב הספה. ככה תוכלו לוודא שהחומר אינו מסיר צבע או גורם לנזק. 

  • לשחרר סופית את הסתימה בכיור המטבח

לאחר שניקיתם שטיחים, ארונות אמבטיה וספות, הגיע הזמן לעבור לפתיחת הסתימה בכיור המטבח והמקלחת. תוכלו לקפוץ לחנות הטמבור השכונתית, לרכוש ב-20-30 ₪ בקבוק סודה קאוסטית ולפתוח בקלות את הסתימה. שימו לב, סודה קאוסטית היא חומצתית, מה שמחייב אמצעי מיגון כמו כפפות, משקפי הגנה וכו'. 

  • לעבוד עם חומץ עבור ניקוי כיורים ומשטחים

אם אתם מעוניינים לנקות כיורים, ארונות אמבטיה או משטחי עבודה, אתם יכולים להשתמש בחומץ. שימו לב, החומץ אמנם עשוי להיות יעיל, אבל חשוב קודם לוודא שהוא אינו גורם לנזק כמו ירידה של צבע. נסו אותו בזהירות ובפינה נסתרת. אם הוא לא גורם לירידת צבע, המשיכו בזהירות לשאר חלקי הבית. 

  • ניקוי עובש בצורה נכונה 

עובש הוא טריקי, אין ספק. אם מנסים להסיר אותו בצורה לא נכונה, הוא יכול לצבור תאוצה ולהתפתח פי כמה מונים. אם למשל צמח עובש על ארונות אמבטיה או ספות ושטיחים, יהיה חשוב להסירו באמצעות תכשירי ניקוי ייעודיים לקטילתו. כמו כן, שימו לב ששימוש מוגבר במים עשוי להוביל להחדרת העובש עמוק יותר לספות, שטיחים ובדים. השתמשו במעט מים ובתכשירי הניקוי הנכונים. 

  • אל תמהרו לנגב חומרי ניקוי לאחר ריסוסם 

לאחר שאתם מרססים אקונומיקה או חומרי ניקוי על משטחים שונים, אל תמהרו לנגב עם מטלית. תנו לחומר לשבת שם כמה דקות, לעשות את שלו. לאחר מספר דקות בודדות, נגבו את חומר הניקוי יחד עם הלכלוך שיורד מהמשטח.